Slide
Windykacja Kaczmarski Inkasso
Odzyskamy Twoje pieniądze! – szybko, na czas utrzymując dobre relacje z Klientami

Windykacja Kaczmarski Inkasso - dostępna w Panelu finansowym

Panel finansowy to jedna z usług dostępnych w sklepie Api2ERP.

W ramach Panelu, otrzymają Państwo dostęp do kilku zaawansowanych i sprawdzonych narzędzi finansowych, które będą pobierały dane bezpośrednio z systemu ERP.

Nasze rozwiązanie ułatwia codzienne zadania finansowe i wspiera podejmowanie strategicznych decyzji finansowych.

Windykacja Kaczmarski Inkasso

W Windykacji Kaczmarski możesz przeglądać należności zarówno z perspektywy klienta jak i dokumenty sprzedaży.

Na podstawie danych przekazanych z WAPRO ERP zobaczysz nie tylko kto zalega z płatnością, ale również poszczególne kwoty i ilość dni po terminie.

Bezpośrednio w usłudze Windykacja Kaczmarski zlecisz wybrane dokumenty (tutaj do zmiany działamy tylko i wyłącznie na podstawie faktur, takie informacje mamy zawarte z OWU) do windykacji które automatycznie zostaną przekazane do negocjatora. Będziesz mógł na bieżąco śledzić statusy przekazywanych spraw

Dlaczego warto korzystać z windykacji należności?

 Eksperci przejmują cały proces windykacji, dbając o zachowanie dobrych relacji z kontrahentem

Oszczędzasz czas, pieniądze i nie angażujesz dodatkowych osób (handlowiec, księgowa) do zadań które nie są przypisane do ich stanowisk. Zleć sprawę specjalistom a sam koncentruj się na rozwoju swojego biznesu

Nie podpisujesz żadnych umów i nie ponosisz kosztów na start – płacisz tylko za sukces

Zlecasz fakturę do windykacji tylko kilkoma kliknięciami

Cena Panelu finansowego

199,00zł/mc
100 SMS w cenie
Każdy SMS powyżej 100-go 0,129 zł netto

Czym jest windykacja polubowna?

Windykacja polubowna to odzyskiwanie pieniędzy od kontrahentów, którzy nie zapłacili za otrzymany towar lub zrealizowaną usługę. Zlecona profesjonalnej firmie pozwala sprawnie odmrozić gotówkę i zachować dobre relacje z partnerami biznesowymi. Celem działań polubownych jest zmotywowanie dłużnika do dobrowolnej spłaty należności.

Podstawowym kanałem komunikacji na tym etapie są negocjacje realizowane drogą telefoniczną, elektroniczną i pocztową. Odzyskiwanie należności prowadzone przez firmę Kaczmarski Inkasso skupia się na działaniach, które mają przekonać dłużnika-przedsiębiorcę do jak najszybszej spłaty zobowiązań bez udziału sądu. Jednym z najskuteczniejszych argumentów jest możliwość dopisania do KRD i do giełdy wierzytelności. 

Windykacja - najczęściej zadawane pytania

Jak działa windykacja na koszt dłużnika?

Na podstawie Ustawy z dnia 8 marca 2013 r. o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych każdy przedsiębiorca, który poniesie koszty z tytułu prowadzonych działań windykacyjnych, może domagać się ich zwrotu od swojego kontrahenta.

Krok 1 Po odzyskaniu pieniędzy otrzymasz fakturę prowizyjną wraz z notą obciążeniową dla dłużnika.

Krok 2 Po opłaceniu faktury należy wysłać do dłużnika notę obciążeniową.

Krok 3 Dłużnik będzie zobowiązany zwrócić Ci prowizję, którą zapłaciłeś. Jeśli tego nie zrobi – będziemy ją dla Ciebie bezpłatnie odzyskiwać.

Ile kosztuje windykacja?

Dostęp do aplikacji Kaczmarski Inkasso w Api2ERP odbywa się w ramach Panelu finansowego, którego koszt wynosi 99 zł netto/m-c. Koszt windykacji, czyli prowizja od wygranej sprawy, jest naliczana w zależności o windykowanej kwoty. Podczas procesu zlecania windykacji będą mogli Państwo skorzystać z kalkulatora prowizji i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję.

Czy noty obciążeniowe i odsetkowe są traktowane tak samo jak faktura vat?

Noty obciążeniowe mogą stanowić podstawę do windykacji. Różnica jest jednak taka, że noty obciążeniowe windykujemy w modelu na koszt wierzyciela, nie na koszt dłużnika. Wynika to z faktu, że na koszt dłużnika możliwa jest windykacja faktur VAT.

Czy wpis do KRD musi być poprzedzony wysyłka wezwania ze zwrotką? Czy może wystarczy mail do dłużnika o odpowiedniej treści i załączonym wezwaniem wygenerowanym z systemu?

Kaczmarski Inkasso wysyła wezwanie do dłużnika listem poleconym z sankcją o wpisie. Co do zasady – na miesiąc przed przekazaniem informacji o zobowiązaniu dłużnika do KRD BIG S.A. należy wysłać do dłużnika listem poleconym wezwanie do zapłaty z informację o zamiarze przekazania takiej informacji do KRD. Podstawa prawna: art. 14 Ustawy o udostępniania informacji gospodarczych i wymienie danych gospodarczych z 9 kwietnia 2010 roku.

Fakty i Mity o windykacji

Rozmowa to pierwszy krok do zmiany

Jeśli Twoja firma potrzebuje więcej niż zapewnia Ci to dotychczasowe oprogramowanie to jesteś we właściwym miejscu.

Zostaw nam swoje dane, a oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.