Slide
CASE STUDY
Wdrożenie dedykowanego systemu TMS do zarządzania transportem w firmie obsługującej branżę gastronomiczną
gastro

Kilka słów o naszym kliencie

Nasz klient to wiodąca firma specjalizująca się w dostarczaniu wysokiej jakości produktów spożywczych dla sektora gastronomicznego. Przewaga konkurencyjna naszego klienta wynika przede wszystkim ze świadomości, że jakość i świeżość produktów są kluczowe dla sukcesu firm gastronomicznych, dlatego współpracuje jedynie z renomowanymi i sprawdzonymi dostawcami.

Innym filarem sukcesu jest realizacja zaawansowanych procesów logistycznych, które pozwalają dostarczać zamówione produkty w terminie i w idealnym stanie. Elastyczność pozwala sprostać zróżnicowanym potrzebom  klientów firmy, zarówno jeśli chodzi o wielkość zamówienia, jak i specjalne wymagania dotyczące produktów.

Jakie problemy chciał rozwiązać nasz klient?

Optymalizacja załadunku
Przyśpieszenie procesu załadunku i rozładunku. Wprowadzenie procedur realizacji zamówień.
Planowanie i analiza tras
Planowanie optymalnej trasy oraz analiza zamówień m.in pod kątem wykorzystania odpowiednich samochodów.
Obsługa tras
Umożliwienie wykonywania przez kierowców operacji w trasie oraz analiza ich pracy.
Analizy
Analiza kosztów transportów oraz rentowności poszczególnych tras. Wspiera decyzje strategiczne.

Funkcje i wymagania, które zadecydowały o konieczności napisania rozwiązania dedykowanego

Opis systemu TMS

TMS to oprogramowanie służące do zarządzania transportem i logistyką w przedsiębiorstwie.

Nasze rozwiązanie ma na celu usprawnienie operacji logistycznych, poprawę śledzenia i kontroli przesyłek, zwiększenie efektywności oraz obniżenie kosztów transportu. Jest szczególnie przydatny dla firm o rozbudowanej sieci logistycznej, które mają duże zapotrzebowanie na koordynację transportu i magazynowania.

Efekty wdrożenia

Ze względu na specyfikę pracy naszego klienta, wdrożenie gotowego rozwiązania było praktycznie niemożliwe. Świadomość potrzeb oraz doskonale sprecyzowane wymagania zaowocowały system skrojonym na miarę. Efekty wdrożenia TMS były widoczne już pierwszego dnia.

Przyśpieszenie załadunku – kierowcy nie otrzymywali już kartek z zamówieniami. Dzięki TMS oszczędzali czas podczas załadunku. Wiedzieli co i gdzie i w jakiej kolejności powinni układać.
Szybkie wdrożenie nowych kierowców – w pierwszych dniach pracy dbaliśmy o przeszkolenie ale również musieliśmy kontrolować pracę nowych kierowców w celu minimalizacji pomyłek w zamówieniach. Teraz otrzymują konkretne wytyczne, są w stanie wykonywać swoją pracę praktycznie bezbłędnie od pierwszych dni.
Optymalizacja tras – system analizuje za nas dane dotyczące zamówień i dobiera optymalne trasy dla naszych kierowców.
Wykorzystanie zasobów – dysponujemy samochodami o różnych wielkościach oraz strefach załadunku. Wielokrotnie mieliśmy problem z nadmiernych wykorzystaniem np. samochodów ze strefą chłodni. Teraz to przeszłość.
Aplikacja kierowców – kierowcy mają stały dostęp do danych oraz mogą od razu wykonywać różne operacje np. zwrot lub reklamacja. Nie potrzebują kartek, nie zostają dłużej w pracy.

Rozmowa to pierwszy krok do zmiany

Jeśli Twoja firma potrzebuje więcej niż zapewnia Ci to dotychczasowe oprogramowanie to jesteś we właściwym miejscu.

Zostaw nam swoje dane, a oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania.